Treenimisest, motivatsioonist ja enesearmastusest
Treenimisest, motivatsioonist ja enesearmastusest
Seisad peegli ees ja mõtled, et küll tahaks pikemaid jalgu ja siledat kõhtu, võiks mõned kilod alla võtta või tahaks hoopis tugevamaid käsi ja trimmis tagumikku.
Hei, sa ei ole üksinda! Enamik naisi ei ole enda kehaga rahul ning ütlevad oma keha kohta iga päev midagi negatiivset. Aga see ei peaks üldse nii olema. Meile on antud üks keha, mida peame terve elu hoidma ja on viimane aeg oma keha armastama õppida!
Kui jutt läheb kehakaalule ja enda vormi ajamisele, mõtlevad enamik inimesi, et nonii, nüüd on vaja ruttu trenni minna ja hakata oma toitumist jälgima. Jah, see on alati hea mõte, et liikuda ja süüa teadlikult. Siin postituses me toitumist lahkama ei hakka, küll aga räägime veidi liikumisest ja harjumuse loomisest.
Valik, kuidas endale füüsilist koormust pakkuda on tohutu. Enamasti satutakse rühmatreeningutesse, ehk ka jõusaali. Aga saab harrastada pallimänge, kahevõitlust, tantsimist või ükskõik millist muud liikuvat tegevust. Aga miks sellegipoolest on nii raske püsivalt kuskil trennis käia? Tavaliselt käiakse uues trennis mõned korrad, siis aga kaob motivatsioon ja leiame end jälle diivanil pikutamas. Motivatsiooni najal kaua vastu ei peagi, tasub luua endale harjumus. Esiteks on hea leida endale tegevus, mis tõesti meeldib. Mõni naudib väga treeningu järgset tunnet. Teisele meeldib aga võistlusolukord või võimalus midagi uut õppida. Vahet ei ole, mis on sinu jaoks see miski, mille järgi sa omale sobiva treeningu leiad, kõige olulisem on proovida paljusid erinevaid treeninguid ja päriselt leida endale see tore harrastus, mis silma särama paneb.
Tegelikult on ainult treeningu välja valimisest vähe. Selleks, et oleks lihtsam ennast päriselt trenni kohale vedada, tuleb meil tekitada harjumus. Inimese kehal ja ajul võtab keskmiselt 2-3 kuud1 aega, enne kui harjutakse uue tegevusega ning muudetakse see oma elu loomulikuks osaks. Kui ükskord on harjumus juba loodud, siis tuletab keha ise meelde, et midagi on nagu puudu ja olemegi märkamatult jälle trennis 🙂
Kui räägime nüüd täpsemalt trenni valimisest, siis on loomulikult igal inimesel oma lemmik. Et see lemmik trenn üles leida, siis tuleb lihtsalt proovida!
Kui mina juba aastaid tagasi tantsimise juurde jõudsin, tundsin et see ongi see minu trenn, kus on alati nii põnev ja võimalik lõputult areneda. Hiljem leidsin enda jaoks jooga, mis on mu treeningutele andnud hoopis uue eesmärgi ning jooga kaudu on ka tantsimine saanud minu jaoks uue hingamise. Tantsides saab keha mõnusalt suure koormuse ning uue koreograafia õppimine on paras ajugümnastika, mille ajal ei ole üldse aega mõelda, kui raske see trenn on või mis kohustused peale trenni on ootamas. Nii ei pane tähelegi, kui keha muutub järjest tugevamaks ja nõtkemaks ning kaalunumbergi kergemaks. Ning kuna meie aju on uue informatsiooni õppimisega nii ametis, on väga kerge end igapäevastest muredest ja mõtetest välja lülitada ning keskenduda ainult ühele asjale korraga. Tantsimist võib nimetada ka liikuvaks meditatsiooniks. Tantsimine ja jooga annavad koos väga hea kombinatsiooni oma keha ja meele eest hoolitsemisel ning iseenda austamise õppimisel.
Kui me räägime välimusest ja keha proportsioonidest, mis naistele on alati ebakindlust tekitanud, siis tegelikult peame me mõtlema hoopis sellele, et me proovime sobituda hetke moevoolu ning tegelikult ei tohiks me üldse oma keha uue moetrendi järgi vormi suruda. Rahulolematus oma kehaga tuleb meie mõttemaailmast ning tihtipeale ei piisa ainult treeningust, et oma kehaga rahule jääksime. Muutus tuleb lõpuks ikkagi meie peast ning sellest, kas me oskame oma keha hinnata ja austada sellisena nagu ta on. Meie kehad on super võimsad ja me peaksime olema lõputult uhked, mida kõike me oma kehaga teha suudame.
Naistel on kombeks olla kriitilised ja karmid enda keha suhtes ning on tohutult tore näha seda, kuidas tantsimine ja ka jooga annavad meile hoopis uue nägemise ja suhtumise oma kehasse. Me hakkame järjest enam hindama seda, mida meie keha on võimeline tegema ja õpime enda keha selle eest armastama. Levinud ütlus “armastus võidab kõik” kehtib ka siinkohal. Kui me õpime oma keha armastama ja hindama, tulevad ka füüsilised muutused palju kiiremini. Tihtipeale on meil vaja see suurim muutus teha iseenda peas. Et seejärel oma keha armastades ja austades tähele panna, kuidas meie keha muutub järjest tugevamaks, painduvamaks ja seeläbi paraneb meie igapäevane elukvaliteet. Ühiskonna silmis muutuvad ilustandardid kogu aeg, kuid kõige olulisem on, et me ise tunneksime end oma kehas hästi ja ilusana ning oleksime tänulikud selle eest, mis meil on ning julgeksime areneda sinna, kuhu me soovime.
Oleme meeletult tänulikud, et meil on igapäevaselt võimalik näha meie stuudio naiste arengut ja nende rõõmu uute eesmärkide täitmise üle. Teie pärast me seda kõike teeme!
Tekst: Nele Kuusma
Pildid: Keit Käsnar
¹ “The Importance of Creating Habits and Routine” Arlinghaus and Johnston, 2019