Kõik kontsadega seonduv

Kuna meil on palju pilke rännanud stuudio kingariiulile ning esitatud nende kohta igasuguseid küsimusi, siis mõtlesin teha eraldi blogipostituse kingade ja saabaste kohta. Kirjutan isiklikest kogemustest ning sõbrannade, tuttavate kogemuste põhjal 😊Proovin siis kuskilt alustada..

Miks kontsad?

Kindlasti pole kingade kandmise ainsaks põhjuseks välimus. Ilmselt alguses on mõne inimese silmale nad isegi koledad (nt liiga kõrged). Tooks välja mõned kingade kandmise boonused:

1) Exoticut on kergem tantsida (pärast harjumisperioodi :D). Kui tantsija oskab juba enamasti püsida päkal, siis kinga platvormiga on palju lihtsam mängida, kui sokkides olles vahetada toetuspunkti päkalt pöiale ja vastupidi.

2) Saabastes on tantsida valuvabam kui sokkides. Sokkides just maas olles võivad pöial olevad väljaulatuvad kohad punaseks hõõrduda. Saapad kaitsevad meie varbaid ja pöiapiirkonda. Kingade kohta ei saa sama öelda, sest pöid pole kaetud ning kui varbad on pisut üle kinga ääre vajunud, siis nad võivad samuti mingil hetkel valu tunda.

3) Kingad ja saapad on jalaraskuste eest. Mõne jaoks boonus, mõne jaoks mitte 😀 Mulle igastahes meeldib sellest kui boonusena mõelda.

4) Üleüldine väljanägemine. Exoticu kingad muudavad meie jalad lõpmata pikaks, mistõttu erinevad jalaliigutused näevad eriti hüpnotiseerivad välja. Kingad muudavad meid naiselikumaks ning kasvatavad enesekindlust. Kingi saab lüüa ka plaksuga kokku ning see hääl, mis sellest tuleb, on lihtsalt kõrvu paitav 😀 Üleüldine feeling exoticu tantsimisest tuleb minu arvates siiski kontsades olles 🙂

Kingad vs saapad

Siin õiget või valet pole. Saapad kaitsevad ja toestavad meie jalgu rohkem. Kinnise ninaga saabastega pole peaaegu võimalik oma varvastele haiget teha, pöiad on kaitstud, sest nad on kaetud ning meie hüppeliigesed on toestatud. Kingad jällegi ei kaitse meie jalgu nii palju, kuid boonuseks on see, et kuna hüppeliigese piirkonnal pole nii palju tuge kui saabastega, õpime me paremini oma hüppeliigese piirkonda kasutama ning treenime selle tugevaks. On erinevaid soovitusi, mis võiks sobida algajale rohkem. Mõned ütlevad, et kingad just seetõttu, et saaks algusest peale oma jalad tugevaks ja treenituks. Mõned soovitavad saapaid, sest need on algajale ohutumad. Toon eraldi välja plussid ja miinused:

Mudelite valik

Kui mõnel lehel kingavalik lahti lüüa, võib silme eest esialgu kirjuks minna. Välimus on üks asi, aga erinevateks treeninguteks mängivad erinevad rolli ka teised jalanõu omadused.

Mõningad saapamudelid:

Olen proovinud vaid tavapärase kinnitusega kingi, mida postitantsus enim kasutatakse:

Leidub palju erinevaid kinnitusi, mille omaduste kohta väga ei oska kommentaare anda. Kindlasti ei soovitaks kummist rihmasid ja seotavaid paelu.

Kui soovid soetada ilma ülemise rihmata kingi, siis tungivalt soovitan treenimiseks osta ka lisarihma:

Lisarihma saab tellida nt siit.

Kui varbad vajuvad tugevalt ette, võib aidata selline toode:

Selliseid silikoonist sisetaldasid leidub pea igas jalanõupoes.

Moodu on läinud ka ilma kontsata saapad, mida esimesteks saabasteks ma pigem ei soovita 😀

Materjalid

Clear PVC ehk eestikeeli läbipaistev polüvinüülkloriid ehk maakeeli plastik – haakub posti ja põrandaga keskmiselt.

Patent ehk läikiv sünteetiline nahk – haakumine pindadega tugevaim võrreldes teiste materjalidega. Hea postil ronimiseks. Saabaste puhul sisse kandmine võtab aega, on alguses jäigad ja ebamugavad.

Faux Leather ehk matt mitteläikiv sünteetiline nahk – libisevad põrandal normaalselt, postile õrnalt küll haakuvad, aga patent jääb kindlasti peale.

Faux Suede ehk võltsseemisnahk – pehme materjal, libiseb põrandal hästi. Jalas mõnusad, ei ole jäigad. Kuluvad põrandal hõõrdumisega väga kiirelt.

On olemas ka pärisnahast ja riidest variante, kuid need pole väga levinud. Pleaseril on müügis ka Jelly-like materjalist kingi, mis on sobivad postil kasutamiseks, et kindlalt posti külge haakuda. Sätendavad kingad soovitaksin osta vaid esinemisteks/pildistamisteks/muudeks eriüritusteks, sest sinna peale liimitud glitter pudeneb ja igapäevakasutuses olevate kingade tagant on seda on keeruline koristada, lisaks on plastikust glitter loodusele üleüldiselt kahjulik. Samuti igasugused kulinad, metallkoonused jms, võivad treenimist takistada, seega tasub seda kingavalikul silmas pidada. Mõned näited eelnimetatutest:

Kontsa kõrgus

Kingade kõrgusest rääkides üldiselt viidatakse kontsa kõrgusele ja seda inchides.

Toon välja mõned kõrgused ka sentimeetrites:
6 inches ≈ 15cm (platvorm 1 ¾ inchi ≈ 4,5cm)
7 inches ≈ 18cm (platvorm 2 ¾ inchi ≈ 7cm)
8 inches ≈ 20cm (platvorm 4 inchi ≈ 10cm)
9 inches ≈ 22cm (platvorm 5 ¼ inchi ≈ 13cm)

Platvormi kõrgus on kõigil kingadel põhiliselt võrdeline kontsa kõrgusega ehk võlv kõigil kõrgustel sama. Seepärast ongi ka kõige kõrgemad kontsad ikka võrdlemisi mugavad.

Kui kõrged esimesteks soetada?

Minu hinnangul pole vahet, mis kõrgus esimeseks soetada, sest kontsa kõrgusega harjub üsna kiiresti. Esialgu peab nagunii tasapisi õppima kõrgete kontsadega ümber käima ja olema tantsides (ja ka käies!) ettevaatlik. Mina valiksin selle kõrguse, mis silmale kõige ilusam tundub (aga mitte 9 või 10 inchi või kontsata isendeid). Mida kõrgem konts, seda kallim hind üldiselt😊 Exoticus on kõige levinumaks kontsa kõrguseks 8 inchi, millel on platvormi tipp veidi suurema nurga all kui madalamatel kontsadel. Seetõttu on nendel kergem platvormi tipul püsida.

Soetamine

Kirjutaksin kolmest enda poolt ära proovitud kingatootjast:

1) Pleaser

Umbkaudsed hinnad 8-inchistel: kingad ca 70-90€, saapad ca 100-120€

Vaieldamatult tuntuim ja enim kasutatav bränd postitantsukingade maailmas. Kvaliteediga mul endal pole halbu kogemusi, kuid olen siit-sealt kuulnud, et on platvorm liimist lahti tulnud (mis õnneks on kingsepa juures üsna kergelt lahendatav probleem). Kõik valge taustaga pildid, mida siiani postituses kasutanud olen, on Pleaseri kingadest ja saabastest.

Mõned lingid tellimiseks:

Ametlik koduleht on neil https://pleasershoes.com/ – sellelt lehelt üldiselt ei tellita, sest lisandub tollimaks, mis on samas suurusjärgus kui kinga hind 😀
Olen tellinud ise Pleasereid alati selliselt lehelt nagu https://www.attitude-europe.com/pleaser/ – saadetakse Hollandist üldiselt 5 tööpäeva jooksul kulleriga ukse taga. Sellel lehel on ka väga tihti allahindlusi, seega tasub silma peal hoida. Pleaseri toodete valik on sel veebilehel suur ja lai, tagasisaatmise/väljavahetamise võimalus järgi proovitud, toimib superhästi, hea ja kiire klienditeenindus. Postikulu oli Eestisse vist 10 eurot.
Ja muidugi saab Pleasereid tellida ka Polejunkiest: https://eu.polejunkie.com/collections/pleaser-shoes Sellel lehel siis absoluutselt kõik postiga seonduv olemas. Polejunkiel on nii UK kui Euroopa ladu, Pleaserite valik mitte nii lai kui eelmisel lehel, aga kõige levinumad mudelid kindlasti olemas. Post umbes 13€. Polejunkies müügil ka saapakaitsmed!
Eestis on ka mõned edasimüüjad ja proovida saab Tallinnas kohapeal 🙂
Ka Amazonis on ok valik: https://www.amazon.de/s?k=pleaser&ref=nb_sb_noss

2) Hella Heels

Umbkaudsed hinnad 8-inchistel: kingad ca 100€, saapad ca 120-130€

Minu tellitud saapad olid hea kvaliteediga, aga liiga kitsad (loe lähemalt suuruste alt). Disaini poolest leiab väga ägedaid isendeid, aga pea kogu aeg kõik tavalisemad suurused väljamüüdud 😀 Uuesti varustamist peab vahepeal mitu kuud ootama ja siis peab ka käbe olema! Vahepeal kannatlikust ootamisest ka ei piisa, sest nad toodavad limiteeritud koguses erinevaid mudeleid ja värve/mustreid. Tasub neile kirjutada ja uurida, kui konkreetse kinga järgi soov on. Hinna poolest veidi krõbedamad kui Pleaserid. Müüvad ka väga ägedaid saapakaitsmeid, mis istuvad valatult saapa ümber. Vist on kõigile mudelitele, värvidele oma sobituvad kaitsmed olemas.

Mõned pildid:

Lingid Hellade tellimiseks:

Ametlik leht: https://clubhellaheels.com/ (saatmine umbes 15€)
Polejunkie: https://eu.polejunkie.com/collections/hella-heels (saatmine umbes 13€)
XIXi sait: https://creaturesofxix.co/collections/hella-heels

3) Leecabe

Umbkaudsed hinnad 8-inchistel: kingad ca 60-70€, saapad ca 80-90€, soovitan enne tellimist uurida tolli ja saatmise lisakulude kohta.

Ehk siis AliExpressi kraam 😀 Tegelikult midagi muiata pole. Olen tellinud sealt mõned saapad ja kvaliteedi poolest nad Pleaserile ja Helladele alla kindlasti ei jää! Hinna poolest palju odavam kui eelnimetatud brändid. Suurimaks miinuseks on kauba ootamine. Peab tellima 2-3 kuud ette, siis jõuab vast õigeks ajaks kohale. Klienditeenindus on kiire, aga inglise keeles suhtlemine natuke konarlik. Tasub alati neilt kõik üle küsida ja paluda, et nad ilusti pakiks ja ikka õige värvi ja suuruse saadaks jne. Lihtsalt igaks juhuks ma olen seda teinud 😀 Saab tellida ka koos saapa või kingaga läbipaistvaid kaitsmeid. Valik on seal väga suur, on väga vingeid ja omapäraseid isendeid ja on ka väga-väga koledaid 😀 Ja mis põhiline, seal saab lasta omale valmistada täiesti unikaalsed kingad/saapad, umbes lisa 10-20 euro eest. Kingi ma sealt tellinud pole, seega ei oska kommenteerida, kas rihmad venivad välja või esineb muid probleeme.

Tellimine: https://leecabe.aliexpress.com/store/1836002

Mõned pildid:

NB! Kõik kingad ja saapad kuluvad tantsides, eriti põrandal libistades. See on paratamatus. Kasutusperioodi aitavad pikendada spetsiaalsed kaitsmed:

Suuruse valik

Suuruse valikul tasub lähtuda kõigi eelnimetatud tootjate puhul nende koostatud suuruste tabelist. Minu enda jalg jääb 39 ja 40 vahele ning kannan Pleaser 39, Leecabe 40. Ja nende tootjate suuruste tabeliga see valik klapibki. Leecabe liist on minu hinnangul sama lai kui Pleaseril, ainult nende saabaste ninatipp on veidi kitsam. Hella Heelsi saabastega oli mul kurb kogemus, tellisin nr 40 saapad, mis läksid jalga ja olid pikkuselt parajad, aga väga kitsad. Mõõtsin umbkaudselt oma jala jala laiuse ja saapa laiuse ning vahe oli 2cm! Võib vaid ette kujutada, mis asendis mu jalg seal sees oli 😀 Kirjutasin neile, et kas number suuremat tellides oleks ka saapa laius veidi suurem, vastati eitavalt. Üldiselt pole mul kunagi olnud tavaliste ketsidega probleeme, et mu jalg oleks liiga lai. Seepärast mina enam Hellasid tellida ei julge. Samas meie stuudios 36 jalasuurusega inimesed laiuse üle ei kurda. Üldiselt alati on võimalik saapaid tagasi saata või välja vahetada, aga see on tülikas ja aeganõudev, seega soovitan enne tellima asumist uurida, kas enne kellegi saapaid/kingi on nt võimalus proovida.

Loodan, et sellest postitusest oli abi! Kui Sa lugesid selle läbi ja leidsid, et on veel häid nõuandeid, kogemusi jagada, siis suurima rõõmuga lisaksin ka need siia postitusse 😊

Meeleolukat suve lõppu soovides 🙂
Helina